voyeurweb
Aktualności

Dla samotnych i potrzebujących

Caritas Archidiecezji Poznańskiej we współpracy z wolontariuszami przygotowuje wigilię dla 1300 osób samotnych, bezdomnych i ubogich. Tradycyjne świąteczne spotkanie, w którym weźmie udział abp Stanisław Gądecki, odbędzie się 24 grudnia w hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP).

„Zapraszamy wszystkie osoby, które z różnych względów nie mogą spędzić wigilii przy rodzinnym stole. Potrzebujące rodziny, osoby starsze, samotne oraz bezdomnych. Naszym pragnieniem jest stworzenie wspólnoty, w której radośnie będziemy przeżywać ten szczególny dzień w roku” – zaznacza ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Paweł Pomin z poznańskiej Caritas podkreśla, że ważne jest, aby tego dnia każdy poczuł ciepło rodzinnego ogniska i wraz z innymi mógł świętować narodziny Jezusa Chrystusa.

„Nie zabraknie więc łamania się opłatkiem, wigilijnych potraw i śpiewu kolęd, a świąteczne życzenia uczestnikom wigilii osobiście złoży abp Stanisław Gądecki” – mówi Pomin.

Metropolita poznański zasiądzie też z ubogimi do wspólnego ustrojonego stołu.

Wśród świątecznych potraw tradycyjnie na stole znajdą się barszcz z uszkami, ryby, kapusta z grzybami. Wigilijne potrawy przygotują kucharze z poznańskiego baru „Caritas” oraz z jadłodajni prowadzonych przez siostry zakonne. Świąteczne wypieki przygotują panie zaangażowane w Parafialnych Zespołach Caritas oraz wierni z poznańskich parafii.

W przygotowaniach do Wigilii Caritas na różnych etapach prac zaangażowanych jest 1000 wolontariuszy z wielkopolskich szkół.

Uczestnicy spotkania otrzymają świąteczne upominki żywnościowe. Siostry urszulanki SJK, które prowadzą jadłodajnię Caritas przy ul. Taczaka w Poznaniu, przygotują kilkaset paczek z zabawkami i słodyczami specjalnie dla dzieci.

Zaproszenia na wigilię będzie można odbierać już w jadłodajniach Caritas, prowadzonych przez siostry zakonne.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej codziennie wydaje ok. 1000 ciepłych posiłków w czterech jadłodajniach prowadzonych w stolicy Wielkopolski przez siostry albertynki przy ul. Ks. Piotra Ściegiennego, urszulanki SJK przy ul. Taczaka, elżbietanki przy ul. Łąkowej i franciszkanki Rodziny Maryi przy ul. Niegolewskich. Żywność wydawana jest też osobom korzystającym z ogrzewalni przy ul. Krańcowej 10.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wigilię na terenie MPT już po raz dziewiąty. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich w godz. od 11 do 13.

3gp indian smart little vixen.