Regionalne smaki

Akcja Rogal

Do prawdziwego święta poznańskich rogali pozostał jeszcze miesiąc, jednak już teraz ruszyła bezprecedensowa akcja promocyjna przysmaku świętomarcińskiego.

Rogale wypiekane na cześć patrona cukierników, św. Marcina, to prawdziwy znak rozpoznawczy wielkopolski, zwłaszcza 11 listopada, gdy tradycyjnie kosztuje się tych przysmaków. Do tej pory, ten słodki rarytas dostępny był głównie na terenie naszego województwa. Teraz jednak z inicjatywy Miasta Poznania oryginalny produkt będzie można zakupić w całej Polsce za pośrednictwem portalu allegro jak i między innymi w samolocie.

http://fotoportal.poznan.pl/galeria/rogalmarcinski

Po raz pierwszy poznańskie rogale świętomarcińskie będzie można kupić przez Internet. Wypieki dostępne będą na Allegro- upieką je wedle oryginalnej receptury poznańscy cukiernicy.

Specjalnie na tę okazję zostanie utworzone konto „Rogal świętomarciński z Poznania”. Wszyscy miłośnicy poznańskiego przysmaku powinni się jednak spieszyć ? przedsprzedaż rogali rozpocznie się 4 pażdziernika i potrwa do 8 listopada lub do całkowitego wyczerpania zapasów. Każdy zamawiający otrzyma wraz ze swoją przesyłką informację o tradycji wypieku rogali marcińskich

To jednak nie koniec przedsięwzięcia mającego na celu wypromowanie wielkopolskiej perły cukiernictwa. W największych polskich miastach, (m. in.: Warszawa, Kraków, Wrocław) od 4 pażdziernika przeprowadzona zostanie kampania reklamowa na 200 nośnikach typu Citylight, które pojawiać się będą na przystankach komunikacji miejskiej. Organizatorzy w tym okresie zapowiadają również warsztaty przyrządzania rogali marcińskich dla najważniejszych autorów blogów kulinarnych w polskiej blogosferze. Natomiast w sam dzień św. Marcina, rogale będą promowane na pokładzie samolotów LOTu wylatujących z polskich lotnisk ? wśród pasażerów rozdystrybuowanych zostanie ponad 14 500 miniaturowych rogali marcińskich.

http://fotoportal.poznan.pl/galeria/rogalmarcinski

Akcja promocyjna rogali świętomarcińskich mająca na celu czasowe poszerzenie zasięgu sprzedaży oryginalnych słodkości to prawdziwy precedens, gdyż poza wielkopolską sprzedaż wyrobów o tej nazwie jest zakazana. Jest to świetna okazja do spopularyzowania wyśmienitej perły cukierniczej, w której skład wchodzą: ciasto półfrancuskie, nadzienie z białego maku, wanilii, mielonych daktyli lub fig, cukru, śmietany, rodzynek, masła i skórki pomarańczowej.